• Nėra prekių krepšelyje.
Kanapių aliejus "Hempus"

Kanapių aliejus ne veltui vadinamas „supermaistu“. Bet kodėl? Jis išgaunamas iš kanapių sėklų mechaniniu būdu (šalto spaudimo technologija). Šios sėklos yra ypač vertinamos dėl natūralių augalinės kilmės baltymų ir riebiųjų rūgščių, kurios sudaro net 80 % aliejaus sudėties. Todėl kanapių sėklų aliejus yra tinkamas praktiškai bet kokiai mitybai, net jei esate vegetaras ar veganas.

Be to, kanapių aliejuje yra gausu įvairiausių vitaminų, kalcio, kalio, magnio. Tai bene vienintelis augalas, turintis D vitamino. Ne vienas mokslinis tyrimas jau įrodė, kad turtinga ir išskirtinė maistinė kanapių vertė yra ypač naudinga žmogaus organizmui: ji gerina kraujotaką, atstato hormonų pusiausvyrą, padeda malšinti raumenų skausmus,  stiprina imunitetą ir kita.

kanapiu aliejus hempus

KUO YPATINGA KANAPIŲ ALIEJAUS SUDĖTIS: JOS NAUDA ORGANIZMUI

Šalto spaudimo kanapių aliejaus nauda grindžiama ypatinga kanapių sėklų sudėtimi, iš kurių jis ir yra spaudžiamas. Tai kokia ta sudėtis ir kaip ji veikia mūsų organizmą?

BALTYMAI IR OMEGA (RIEBALŲ) RŪGŠTYS. Kanapių sėklos ypač vertinamos dėl puikios omega-3 ir omega-6 rūgščių pusiausvyros santykiu 3:1. Gal ir sunku patikėti, tačiau šių medžiagų sėklose yra keliskart daugiau nei žuvyje, o baltymų kiekis prilygsta jų skaičiui jautienoje ir ėrienoje: 2-3 valgomi šaukštai kanapių sėklų (±30 g) turi net 11 g baltymų. Todėl jomis galima pakeisti pieno produktus ir mėsą.

Paprastai baltymai ir amino rūgštys kelia asociacijas su aktyviu gyvenimo būdu, sportu, tačiau visai nesvarbu, ar ruošiatės varžyboms, ar nesate fiziškai aktyvus, šalto spaudimo kanapių aliejus dėl savo maistingumo naudingas kiekvienam organizmui.

Omega rūgščių nauda organizmui

  • Odai: drėkina, gydo, atjaunina

Riebiosios rūgštys daro reikšmingą teigiamą poveikį odai: maitina ir drėkina tiek, kiek to reikia organizmui, šalina toksinus, atstato odos tonusą, elastingumą, sumažina sudirgimus, stiprina nagus.

  • Gerina širdies sveikatą ir kraujotakos sistemą

Omega-3 ir omega-6 rūgčių balansas mažina kraujo krešėjimą, tirštumą, kraujo spaudimą, taip padėdamas apsisaugoti nuo infarkto ar kitų širdies ir kraujagyslių ligų, pavyzdžiui venų varikozės. Kadangi, kanapių aliejaus pagrindinė sudedamoji dalis – riebiosios omega rūgštys, jo vartojimas gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę.

  • Mažina cholesterolio kiekį

Optimalus omega-3 ir omega-6 riebiųjų rūgščių santykis (3:1) padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir pagreitinti medžiagų apykaitos procesus. Esant greitesniam metabolizmui, riebalai deginami greičiau ir nenusėda ant arterijų sienelių. Kanapių aliejus – vienintelis augalinis aliejus, turintis šių rūgščių.

  • Stiprina imunitetą

Omega-3 ir omega-6 riebiosios rūgštys reguliuoja žarnyno florą, šalina toksinus, suteikia natūralią apsaugą nuo mikrobų ir padidina kūno atsparumą. Be to, kanapių sėklų sudėtyje esantys proteinai palaiko fermentų funkcijas ir taip padeda išsaugoti stiprų imunitetą.

kanapiu aliejaus nauda

 

GAMA-LINOLENO RŪGŠTIS. Kanapių sėklos yra vienintelės valgomosios sėklos, turinčios gama-linoleno rūgšties, kuri gamina prostaglandiną E1. O pastarasis reguliuoja hormonų pusiausvyrą, kuri užtikrina ir palaiko gerą savijautą.

Gama-linoleno rūgšties nauda organizmui

  • Padeda gydyti aknę

Gama-linoleno rūgštis užkerta kelią porų kimšimuisi, o kartu su vitaminais A ir E prisideda prie aknės gydymo ir reguliavimo.

  • Plaukams ir galvos odai

Riebiosios ir gama-linoleno rūgštys suteikia plaukams blizgesio, padidina apimtį ir juos stiprina, taip pat veikia kaip galvos odos priežiūros priemonė: pagerina kraujotaką, padeda pašalinti pleiskanas, išplečia plauko tekstūrą, mažina plaukų slinkimą.

  • Užtikrina hormonų pusiausvyrą

Prostaglandinai E1, kurių esama kanapių sėklose, veikia hormonus ir palaiko jų balansą. Tai leidžia reguliuoti raumenų susitraukimus, kūno temperatūrą, uždegimą ir ženkliai palengvinti fizinius bei emocinius menopauzės ir priešmenstruacinio sindromo simptomus.

  • Mažina sąnarių skausmus

Tiek omega rūgštys, tiek gama-linoleno rūgštis bei mineralai padeda slopinti sąnarių skausmus, uždegimus ir gydyti artritą. Kadangi kanapių aliejus turi daug šių medžiagų, rekomenduojama vartoti kanapių sėklų aliejų norint palengvinti skausmus.

VITAMINAI E ir D. Didelis vitamino E ir D kiekis stipriai ir efektyviai veikia odą: stabdo senėjimo procesus, atstato odos elastingumą, apsaugo nuo strijų susidarymo, subalansuoja drėgmę, mažina paraudimus.

CHLOROFILAS. Žalios spalvos augalinis pigmentas, esantis kanapėse, skatina kur kas greitesnį ląstelių augimą, stiprina imunitetą, valo organizmą, sumažina kraujo krešėjimą, sumažina „blogojo“ cholesterolio kiekį, gerina virškinimą.

KITI MIKROELEMENTAI IR VITAMINAI. Vitaminai A, B1, B2, B3, B6, taip pat magnis, cinkas, geležis, fosforas ir kalis gerina širdies ir kraujotakos veiklą, teigiamai veikia odą, imunitetą, padeda kovoti su ligomis.

kanapiu-seklos-aliejus

Kuo dar naudingas kanapių aliejus?

  • Padeda reguliuoti mitybą

Turtinga kanapių aliejaus medžiagų sudėtis gali veikti kaip pagalbinė priemonė reguliuojant mitybos įpročius. Kanapių sėklos suteikia ilgalaikį sotumo jausmą ir slopina apetitą – taip ilgainiui sumažinsite maisto porcijas iki jums reikiamos.

  • Puikus papildas sergantiems cukriniu diabetu

Dėl mažo angliavandenių ir cukraus kiekio kanapių aliejus yra puikus papildas diabetikams. Jame esančios maistinės medžiagos padeda mažinti cukraus kiekį kraujyje.

Kaip ir kur naudoti kanapių aliejų?

Įvairiuose šaltiniuose galite rasti skirtingų kanapių aliejaus panaudojimų būdų pradedant maisto ruošimu, baigiant priemone, vartojama sveikatos problemoms ar skausmui mažinti. Atrinkome populiariausius ir bene veiksmingiausius naudojimu būdus. Susipažinkite!

kanapiu-seklos-receptai kanapiu aliejus

MAISTO RUOŠIME. Kanapių aliejus – puikus ir itin maistingas ingredientas įvairiuose sveikuose receptuose: salotose, sriubose, kanapių užtepėlėse, kokteiliuose, batonėliuose, skrebučiuose ir t.t. Tik atkreipkite dėmesį, kad jis neturėtų būti naudojamas gaminant maistą aukštoje temperatūroje: taip prarandama didžioji dalis gerųjų kanapių sėklų medžiagų.

VEIDO PRIEŽIŪRAI. Jeigu jūsų oda sausa, paraudusi ar sudirgusi, naudokite aliejų kaip drėkinimo priemonę. Nuprausę veidą šiltu vandeniu, įtrinkite švarias rankas kanapių aliejumi ir tepkite veidą. Jeigu pajusite odos tempimą ar sausumą tam tikrose srityse, užtepkite jose daugiau aliejaus.

KŪNO DRĖKINIMUI. Natūralus kanapių aliejus gali būti naudojamas kaip drėkinimo priemonė po dušo ar vonios, įmasažuojant kūną: taip maitinama oda ir suaktyvinama kraujotaka.

GERTI VIENĄ. Siekiant stiprinti imunitetą, reguliuoti mitybą, palaikyti hormonų pusiausvyrą, užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms ar cukriniam diabetui, pakaks kasdien išgerti po 1-2 valgomuosius šaukštus kanapių aliejaus.

 

 

Ar galima apsvaigti nuo kanapių aliejaus?

Trumpai tariant, ne. Kanapių sėklų aliejus išgaunamas iš specialios rūšies kanapių, kurios neturėtų būti maišomos su iš anksčiau žinoma marihuana. Būtent marihuanos sudėtyje yra psichotropinė medžiaga tetrahydrokanabinolis (THC), veikianti psichiką. Kanapių sėklų aliejuje šios medžiagos visai nėra, todėl apsvaigti neįmanoma.

pluostines-kanapes-kanapiu aliejus

Kiek kanapių aliejaus suvartoti per dieną?

Per dieną rekomenduojama suvartoti nuo 14 iki 28 ml kanapių aliejaus (vidutiniškai 1-2 valgomuosius šaukštus). Tokioje porcijoje yra 3-6 g omega-3 ir 8-16 g omega-6 riebiųjų rūgščių.

 

Turiniui parengti buvo naudojami šie šaltiniai:

  1. LEIZER, C., et al. The Composition of Hemp Seed Oil and Its Potential as an Important Source of Nutrition. Journal of Nutraceuticals, Functional & Medical Foods Vol. 2(4), 2000. http://cannabinetics.org/pdfs/leizer-et-al.pdf
  2. JEONG, M. et al. Hempseed oil induces reactive oxygen species- and C/EBP homologous protein-mediated apoptosis in MH7A human rheumatoid arthritis fibroblast-like synovial cells. Journal of Ethnopharmacology 154 (2014), p. 745–752. http://www.foodbiomedicalscience.com/uploads/1/8/3/3/18339365/101_2014_je.pdf
  3. SAPINO, S. et al. Hemp-seed and olive oils’ Their stability aoainst oxidation and use in O/IAf emulsions. Journal of Cosmetic Science. 2005, p.227-251. https://www.researchgate.net/profile/S_Sapino/publication/253182655_Hempseed_and_olive_oils%27_Their_stability_aoainst_oxidation_and_use_in_OIAf_emulsions/links/54ae4a590cf2213c5fe431dc.pdf
  4. CALLAWAY, J. C. Hempseed as a nutritional resource: An overview. Euphytica 140: 65–72, 2004. http://www.building-body.com/assets/images/vijesti/zdravstvene-koristi-konpljinih-organskih-proizvoda/hemp-seed-nutrition.pdf
  5. CALLAWAY, J. C. et al. Efficacy of dietary hempseed oil in patients with atopic dermatitis. Journal of Dermatological Treatment. 2005; 16: 87–94. https://www.researchgate.net/profile/Ilkka_Harvima/publication/7724411_Efficacy_of_dietary_hempseed_oil_in_patients_with_atopic_dermatitis/links/0c9605164ecb49f971000000.pdf
  6. http://registerofquestions.efsa.europa.eu/roqFrontend/ListOfQuestionsNoLogin?1